Diyarbakır, İzmir Fuarı’nda
Diyarbakır, İzmir Fuarı’nda,diyarbakır,i̇zmir,fuarı,nda

Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda organize edilen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Konferansı’nda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi de stant açtı. 8-11 Aralık tarihleri arasında devam edecek fuara Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Muharrem Cebe, Profesyonel Turist Rehberi Metin Özçelik ile Karacadağ Kalkınma Ajansı, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri, Diyarbakır’daki otel, acente sahipleri ve esnaflar katıldı. Tarihi Diyarbakır surları modelinde yapılan Diyarbakır standı yurttaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Standa gelen ziyaretçilere kenti tarihsel ve kültürel açıdan tanıtan, farklı dillerde basılan Diyarbakır Gezi Rehberi, Turistik Cep Haritası, CD ve kartpostallar hediye edildi.

Diyarbakırlı bakırcı ustalarının yaptığı hediyelik eşyalar ilgiyle karşılanırken, fuarın ikinci günü hazırlanan Diyarbakır kahvaltısı standın cazibesini arttırdı.

Diyarbakır’ın turizm marka değerini artıran bu fuarlara İstanbul’da  Şubat 2012 de düzenlenecek Emitt Turizm Fuarı’na katılım ile devam edecek.

 Bu İçerik 12.12.2011 Tarihinde Türkçe İçerik Kategorileri Kategorisinde Yayınlanmıştır